Dell ekran kartı

Dell Ekran kartı

Dell Notebook ve laptoplar için Ekran kartları

Dell Laptop ekran kartı, Bilgisayar ve notebook ekran kartları ekran kartları servisimizde sürekli bulunmaktadır.

Bozulmuş veya daha da performanslı çalışması için daha yüksek ekran kartları firmamızda takılmakta ve gerekli olan ayarlar yapılamaktadır.

Servisimizde arıza tespit ücreti alınmamaktadır.

Ekran Kartı sorunları
Dell Notebookların büyük bir bölümü evimizde ofisimizde rutin işleri yapmamız için yapılmış çok üstün olmayan notebooklardır maalesef kullanıcılarımız özelliklerini ve kapasitelerini bilmedikleri bilgisayarının her işi yapacaklarını zannedip çok ağır programları, yüksek derecede performans bilgisayarlarının oynayabileceği oyunları Notebooklarına yükleyerek çalıştırmaktadırlar, Bu durumda Notebooklar bu programları çalıştıra bilmeleri için çok fazla zorlanmaktadırlar bu tür olayda en fazla ekran kartı zorlanmakta ve yüklemiş olduğumuz programlar veya oyunları ısrarla çalıştırmamız durumunda ise ekran kartları bozulmaktadırlar.

Bir notebook alırken muhakkak teknik özelliklerine bakmalı ve kullanacağımız programlarıda buna göre seçmeliyiz. Dünyada gerçek anlamda oyun ve yüksek kapasiteli programları çalıştıracak Notebooklar bir elin parmaklarını geçmezler. Dell Laptop Servisi Ankara Firmamızda Ekran kart tamiri ve değişimleri yapılmaktadır.

Nasıl’mı oluyor Ekran kartının üzerinde bulunan grafik chipi aşırı voltajdan dolayı çok fazla ısınıyor bu ısınma işlemciyi ekran kartına bağlayan lehimlerin erimesine hatta çürümesine neden oluyor ve bu bağlantılardan bir çakının kopması veya temas etmemesi durumunda Notebooklarımızın görüntüsü gidiyor, Bu durumda ya neni bir ekran kartı almalı yada cipinin sökülerek değişimi yapılmaktadır. Bir çok Notebooklarda ekran kartı anakarta birleşiktir yani ekran kartının değişimi mümkün değildir bu durumda ya anakart değişimi yapılacak buda oldukça maliyetli bir işlemdir, yada ekran chipi sökülerek yenisi takılacaktır burada tercih tamamen kullanıcıya kalmaktadır.

 • Ekran kartı arızalandığında başlıca belirtileri
 • Ekranın çalışmamamsı
 • Ekranın 2 ye 4 e 6 ya veya 8 e bölünmesi
 • Ekranda siyah veya renkli çizilerin oluşması
 • Notebook veya laptopun belirli bir bölgesine baskı yapıldığında görüntünün gelmesi veya yok olması
 • Ekranda sadece ışık yanması görüntünün olmamsı
 • Büyük renkli noktaların olması
 • Belli bir süre sonra kendiliğinden bilgisayarınızın kapanması gibi
 • HDD, Harddisk değişimi
  Laptop, Notebook veya PC lerde kullanılan harddiskler hiçte bildiğimiz kadar güvenilir parçalar değillerdir. Okuyucusu iğne olan bu harddiskler bizim yapacağımız en ufak bir hatayı beklemektedirler bozulmaları için genelde harddisk bozulmaları darbe sonucunda oluşur darbe alan harddiskin okuyucuları zarar görür bu durumda o harddiski çalıştırmak pekte mümkün olmamaktadır. Arızalanmış olan Harddiskdeki bilgilerimiz, resim, doküman gibi birçok verimizde ulaşamaz hale gelmektedir, Bazı durumlarda yanlış kurulmuş olan bir program ve ya bir virüs’da hard diskimizi bozmaktadır bizim size tavsiyemiz bil hassa bilgisayarınız çalışırken sert hareketlerden ve darbelerden kaçınınız.  Ankara Dell Servisi'mizde gerek harddisk değişimi gerekse bilgi, veri kurtarma işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

  Dell laptop ekran kartı sorunu

  Soru: Dell inspiron 1564 ve ati ekran kartı kullanıyor laptopa gerekli ekran kartının driverini yüklediğim halde ekran kartını tanımadı, görmedi aygıt yöneticisinden sadece Intel graphics görünüyor en güncel sürücüyü yüklememe rağmen sorun düzelmedi.

  Cevap: Bu türde gerekli driverlerin yüklenmesi yapılmış ama hiç bir netice alınamamışsa, anakartın arızalanmış olması büyük bir olasılıktır. Sersimize bilgisayarınızı getirerek teknik arkadaşlarımız ücretsiz olarak arıza tespitini yaparak sizler sorunun nerden kaynaklandığını söyleyeceklerdir.

  Dell Inspiron 1545 Batarya, Inspiron 1545 Adaptör, Inspiron 1545 Klavye, Inspiron 1545 Led ekran değişimi ve tamiri, Ekran kartı, Inspiron 1545 Orjinal Şarj adaptörü, Inspiron 1545 Adaptör, Şarj aleti ve tüm yedek parçaları

  Dell Inspiron 1525 Batarya, Inspiron 1525 Adaptör, Inspiron 1525 Klavye, Inspiron 1525 Led ekran değişimi ve tamiri, Inspiron 1525 Orjinal Şarj adaptörü, Ekran kartı, Inspiron 1525 Adaptör, Şarj aleti ve tüm yedek parçaları

  Dell Inspiron 5010 Batarya Ekran kartı, Inspiron 5010 Adaptör, Inspiron 5010 Klavye, Inspiron 5010 Led ekran değişimi ve tamiri, Inspiron 5010 Orjinal Şarj adaptörü, Inspiron 5010 Adaptör, Şarj aleti ve tüm yedek parçaları