Dell Chip değişimi

Dell Chip değişimi

Dell Bilgisayar, Notebook ve Laptopların Chip değişimleri firmamızda son model Profesyonel cihazlarla ve konusunda eğitimli teknik elemanlarımızla yapılmaktadır.

Servisimizde arıza tespit ücreti alınmamaktadır.

Ekran Kartı sorunları

Dell Notebook'ların büyük bir bölümü evimizde ofisimizde rutin işleri yapmamız için yapılmış çok üstün olmayan notebooklardır maalesef kullanıcılarımız özelliklerini ve kapasitelerini bilmedikleri bilgisayarının her işi yapacaklarını zannedip çok ağır programları, yüksek derecede performans bilgisayarlarının oynayabileceği oyunları Notebooklarına yükleyerek çalıştırmaktadırlar, Bu durumda Notebooklar bu programları çalıştıra bilmeleri için çok fazla zorlanmaktadırlar bu tür olayda en fazla ekran kartı zorlanmakta ve yüklemiş olduğumuz programlar veya oyunları ısrarla çalıştırmamız durumunda ise ekran kartları bozulmaktadırlar.

Bir notebook alırken muhakkak teknik özelliklerine bakmalı ve kullanacağımız programlarıda buna göre seçmeliyiz. Dünyada gerçek anlamda oyun ve yüksek kapasiteli programları çalıştıracak Notebooklar bir elin parmaklarını geçmezler. Dell Servisi Ankara Firmamızda Ekran kart tamiri ve değişimleri yapılmaktadır.

Nasıl’mı oluyor Ekran kartının üzerinde bulunan grafik chipi aşırı voltajdan dolayı aşırı bir şekilde ısınıyor bu ısınma işlemciyi ekran kartına bağlayan lehimlerin erimesine hatta çürümesine neden oluyor ve bu bağlantılardan bir kaçının kopması veya temas etmemesi durumunda Notebooklarımızın görüntüsü gidiyor, Bu durumda ya neni bir ekran kartı almalı yada cipinin sökülerek değişimi yapılmaktadır. Bir çok Notebooklarda ekran kartı anakarta birleşiktir yani ekran kartının değişimi mümkün değildir bu durumda ya anakart değişimi yapılacak buda oldukça maliyetli bir işlemdir, yada ekran chipi sökülerek yenisi takılacaktır burada tercih tamamen kullanıcıya kalmaktadır.

Ekran kartı arızalandığında başlıca belirtileri
Ekran'ın çalışmamamsı
Ekran'ın 2 ye 4 e 6 ya veya 8 e bölünmesi
Ekran'da siyah veya renkli çizilerin oluşması
Notebook veya laptop'un belirli bir bölgesine baskı yapıldığında görüntünün gelmesi veya yok olması
Ekran'da sadece ışık yanması görüntünün olmamsı
Büyük renkli noktaların olması
Belli bir süre sonra kendiliğinden bilgisayarınızın kapanması gibi
Ekran'da görüntü olmaması
Klavye'nin çalışmaması
Harddiski görmemesi
Ram'ları görmemesi
Usb'lerin çalışmaması
Batarya'nın çalışmaması
mausun çalışaması